Królować będzie polskie wino

Podczas dwudniowego Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie swój asortyment zaprezentuje 24 wystawców najróżniejszych trunków. Najliczniejsze jednak będą rodzime winnice z różnych regionów Polski. Pojawią się importerzy win zagranicznych, swojskiego piwa i innych regionalnych alkoholi.

Polskie wina bez wątpienia zawładną trzecią edycja Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina. Krajowe trunki to naturalne, wysokiej jakości produkty, wytwarzane w niewielkich partiach. Zachwycają bogactwem smaków i aromatów.

Udział zapowiedziały takie winnice jak: Goja z Balic, Vanellus z Jasła, Julia z Zielonej Góry, Vetus z Brzezin, Kępa Wiślicka z Bielska Białej, Gostchorze z Krosna Odrzańskiego, Spotkaniówka z Połomia, Eurazji z Tarnowskich Gór, Na Jurze z Częstochowy, Łany z Rzeszowa, Podkarpacka Manufaktura z Dębicy, Gospodarstwo Rolne Piwnice Antoniego z Proszowic, Bugara z Częstochowy i Saint Vincent z Nowego Miasteczka.

Wśród tak licznych krajowych win nie zabraknie jednak trunków zagranicznych. Podczas festiwalu będą obecni importerzy win zagranicznych z Hiszpanii, Węgier, Gruzji, Chile, Włoch czy Hiszpanii tacy jak: VINORI, Twoje Wino FROZO, Importer Win Cypryjskich Trodoos oraz Winny Bułgar, importer win bułgarskich i sklep Win Lab.

Natomiast miłośnicy „złotego” trunku będą mogli skosztować piwa z Małopolskiego Browaru Regionalnego Tenczynek. Będą również mocniejsze napitki serwowane przez Alkohole Regionalne ze Szczyrku.